Trzy produkty spożywcze dzięki którym nie będziesz miała rozstępów!

Hejka laski!

Na początek chciałabym wam życzyć wszystkiego najlepszego z OKAZJI DNIA KOBIET! 
Takie życzenia dziś przeczytałam na fejsbuniu i podpisuję się pod tym dwoma rękami:

Drogie Panie,
w tym wyjątkowym z kilku powodów dniu postanowiłyśmy życzyć Wam jednego: bądźcie zupełnie takie jakie chcecie być.
Bądźcie skromne i powściągliwe jeśli dobrze się w tym czujecie, bądźcie kolorowe i noście krótkie sukienki jeśli to Wasz ulubiony styl. Miejcie i niemiejcie dzieci które poślecie lub nie poślecie do przedszkoli. Pracujcie lub zajmujcie się domem, poślubiajcie tych, których kochacie lub żyjcie z nimi na szczęście i słowo. Niech Wasza własna kobiecość będzie Waszą supermocą a każda inna kobiecość będzie inspiracją. Bądźcie wolne, zdrowe i bezpieczne. Dobre dla siebie nawzajem.


A w razie gdybyście chciały śledzić na fejsiku mnie, to zapraszam TUTAJ.

No dobra! A teraz konkrety! Miało być o produktach spożywczych, które pomogą nam nie mieć rozstępów - to będzie :)

Są takie trzy produkty anty "stretch marks" i ja wszystkie trzy uwielbiam!

Oto one - Trzy produkty spożywcze dzięki którym nie będziesz miała rozstępów!1. Żelatyna - Często mówi się, że zawartość kolagenu w żelatynie jest bezpośrednio związana ze zdrowiem skóry. Prawda jest taka, spożywanie żelatyny jest długoterminowym rozwiązaniem dla elastyczności skóry. Nie chodzi tutaj o to żeby zjadać kilogramami galaretkę, zimne nóżki albo żelatynę w proszku. Chodzi natomiast o to by w naszej diecie nie zabrakło tego jakże ważnego składnika jakim jest kolagen. Kolagen jest produkowany przez nasz organizm, ale to nie wystarczy, bo kolagen w dużych ilościach takich, które sprawią, że nasza skóra będzie idealna produkowany jest tylko w organizmach dzieci ;)

Dlatego polecam jeść przynajmniej raz w tygodniu produkty, które zawierają kolagen czyli: 

galaretki z nóżek wieprzowych czy też cielęcych
galaretki i zupy z kurzych łapek 
galaretki owocowe
ryby w galarecie
sproszkowana chrząstka i płetwa rekina
gotowane chrząstki 
golonki
podroby

2. Produkty bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe 

Aby poprawić elastyczność skóry warto jeść dużo pokarmów zawierających witaminy i kwasy tłuszczowe. Spożywanie co najmniej 3-4 łyżki tych tłuszczów dziennie może mieć korzystny wpływ na skórę. Skóra staje się wtedy dogłębnie nawilżona, uelastyczniona, gładka, po prostu zdrowa! A zdrowa skóra na pewno nie będzie pękać i nie będą się na niej robić rozstępy. Takich zdrowych tłuszczy szukajcie w olejach kokosowych, masłach, oliwach.
Jest jeszcze coś.
Jeśli szukacie info na temat rozstępów na pewno zauważyliście, że na wielu stronach (u mnie też!) napisano, że olej kokosowy jest super na rozstępy. I zgadza się! To jest prawda, tylko, że POMAGA NA ROZSTĘPY, to nie jest to samo co usuwa rozstępy :)
Smarujcie się olejem kokosowym, by rozstępów nie mieć, a gdy już wam się zrobią i są czerwone, świeże - nakładajcie na nie kolagen :)

3. Produkty zawierające witaminy A, C i E.

Te witaminy odpowiadają za wygląd i zdrowie naszej skóry. Witamina C dodatkowo wspiera produkcje kolagenu. Jedzcie więc dużo owoców, warzyw, które zawierają duże ilości tych właśnie witamin. Możecie się nawet wspomagać suplementami diety! Zróbcie wszystko by nie dopuścić do niedoborów witaminowych!


A co robić jeśli już mamy rozstępy?
Smarować skórę, pielęgnować, masować, nawilżać, robić okłady, body-wrapping.

Na pewno nie możecie się poddać, na żadnym etapie!
Nawet jeśli już macie rozstępy, nawet jeśli te rozstępy są już stare i szansa na ich usuniecie jest znikoma albo wręcz żadna. Mimo próżnych nadziei nie pozostawiajcie swojej skóry bez opieki, nie pozwólcie by była zaniedbana, bo nawet jeśli macie rozstępy, których już nie usuniecie to zawsze możecie próbować je wybielić i sprawić, że nie będą już aż tak widoczne! :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka