5 oznak, że zaraz pęknie ci skóra i zrobią się rozstępy!

Hej!
Dzisiaj post ostrzegawczy do wszystkich tych, które chcą zapobiegać rozstępom zanim się zrobią

Przeczytaj uważnie ten artykuł, bo może dzięki niemu nie dopuścisz do szpecących pęknięć na skórze.

Jeśli czytasz mojego bloga regularnie to wiesz, że pisałam już o tym SKĄD SIĘ BIORĄ ROZSTĘPY oraz o FAZACH POWSTAWANIA ROZSTĘPÓW. Co jakiś czas wrzucam też artykuły z radami JAK SIĘ POZBYĆ ROZSTĘPÓW. Polecam ci KOSMETYKI NA ROZSTĘPY, te najlepsze rzecz jasna!

Jednak to wszystko nie ma sensu jeśli nie będziesz wiedzieć jakie są pierwsze oznaki powstawania rozstępów. Rozstępy usunąć jest bardzo trudno! Łatwiej jest im zapobiegać! Wystarczy tylko dobrze obserwować swoje ciało i nie ignorować sygnałów, które ci wysyła.

5 oznak, że zaraz pęknie ci skóra i zrobią się rozstępy!1. Swędzenie skóry

Jeśli skóra zaczyna swędzieć, to może być pierwsza oznaka do tego, że niebawem pojawią się na niej rozstępy.

Jak temu zaradzić?

Kup sobie szczotkę do ciała lub masażer i masuj się regularnie, przynajmniej raz dziennie, a najlepiej dwa - rano i wieczorem. To powinno również zapobiegać wiotczeniu skóry.

2. Nadmierne przesuszenie skóry

Jeśli zauważysz, że twoja skóra jest nadmiernie przesuszona, to może być pierwszy krok do powstawania rozstępów. Nie pozwól na to! Szybko zacznij ją odżywiać! 

Jak temu zaradzić?

Najlepszy i najszybszy sposób na suchą skórę to masaż olejkami. Można użyć każdego olejku, ale ja się w takich sytuacjach nie rozdrabniam i nie smaruję się byle czym tylko używam olejków profesjonalnych. Zdarzyło mi się już, że smarowałam się oliwką dla dzieci, olejkiem rycynowym... ale niestety to mnie nie uchroniło przed rozstępami! :(
Dlatego już teraz jak dostaję takie sygnały od mojej skóry, to używam tylko olejków dla profesjonalistów np. olejek z orzecha włoskiego jest świetny!

3. Gwałtowne przybieranie na wadze

Bardzo często się zdarza, szczególnie kobietom - że nagle zaczynają tyć. Niestety nie służy to nie tylko naszemu samopoczuciu, ale także i naszej skórze. Nagłe przybranie na wadze zwykle kończy się powstawaniem rozstępów. Najłatwiej zobrazujecie to sobie wyobrażając, że próbujecie założyć za małe spodnie. Co się dzieje, gdy wciskacie się w coś "za małego"? Spodnie pękają na szwach! Tak samo dzieje się z waszą skórą podczas szybkiego tycia. Skóra pęka i powstają rozstępy.

Jak temu zaradzić?

Jeśli możesz postaraj się zapobiegać nagłemu przybieraniu na wadze. Jeśli nie możesz ze względu na chorobę lub ciążę - smaruj obficie skórę olejkami, kremami na rozstępy, to może cie uratować! ( ale gwarancji nie daję!)

4. Gwałtowny spadek wagi

To samo się dzieje jeśli gwałtownie zrzucimy dużo kilogramów. Skóra nie lubię takich nagłych zmian, dlatego jeśli się odchudzasz, to z głową! Nie zrzucaj wagi na szybko, nie tylko ze względu na efekt jojo, ale także miej pod uwagę to, że mogą Ci się zrobić na skórze rozstępy. Schudniesz, ale bez radości, bo co to za przyjemność być szczupłym i mieć rozstępy! ;)

Jak temu zaradzić?

Jeśli się odchudzasz radzę zainwestować w jakieś koncentraty ujędrniające, które nie tylko odżywią i uelastycznią skórę, ale także pozwolą schudnąć, a przy tym nie nabawić się rozstępów! O! :)

Ja polecam ten zabieg:

http://naturica.pl/program-imbirowe-bingospa1000g


Bardzo przyjemnie się go robi, wystarczy się wysmarować koncentratem, owinąć folią i poczuć jak w SPA :)

5. Utrata elastyczności skóry

Jeśli zauważyłaś, że twoja skóra stała się wiotka, to szybko ratuj się kto może! Wiotczenie skóry nie jest zdrowym objawem i istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że mogą się na niej niebawem pojawić wstrętne rozstępy

Jak temu zaradzić?

Nawilżać, masować, pobudzać, szczypać, drapać - robić wszystko byle tylko nie zostawić takiej skóry bez "opieki"! :)

Spodobały ci się moje rady?

Podziel się nimi z mamą, siostrą, przyjaciółką! 

Niech wiedzą co zrobić, by nie mieć rozstępów! :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka