Fazy powstawania rozstępówRozstępy powstają w dwóch fazach. Faza pierwsza nazywana jest fazą zapalną. Trwa ona od 12-24 miesięcy i w tej właśnie fazie musisz działać! Jeśli zauważysz u siebie zaczątki powstawania rozstępów nie zwlekaj tylko od razu przystępuj do dzieła! Gdy te bliznowate zmiany na skórze mają jeszcze czerwony lub czerwono-niebieski kolor, oznacza to, że są na etapie tworzenia, a więc mogą się jeszcze cofnąć i praktycznie zupełnie zniknąć. W fazie tej stosuj kremy i intensywne masaże. W momencie, kiedy przegapiłaś lub zbagatelizowałaś pierwszą fazę twoje rozstępy wejdą w fazę drugą – zanikową. Na początku pewnie się ucieszysz, bo pomyślisz, że skoro zmiany na skórze zaczynają blednąć znaczy, że rozstępy same znikają. Nic bardziej mylnego! Czerwone pręgi ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu wtedy, gdy zerwane włókna kolagenu i włókien elastyny nie mogą się zregenerować. Także pamiętaj – jeśli twoje rozstępy zaczynają się rozjaśniać, to nie znaczy że znikają, tylko, że ich stan się pogarsza. W krótkim czasie zauważysz na skórze białawe prążki, które będą bardzo dobrze wyczuwalne przy dotyku. W tej fazie, nawet jeśli rozpoczniesz walkę z rozstępami, nie masz już możliwości przywrócenia skóry do stanu poprzedniego. Pod wpływem działania kosmetyków i masaży blizny zmniejszą się, spłycą, ale idealnie gładka twoja skóra w tych miejscach nie będzie już nigdy!


A na koniec kilka zdjęć na pocieszenie, jako, że człowiek lubi pocieszać się myślą, że inni mają gorzej – nie jest jeszcze ze mną aż tak źle!

Zdjęcia ku przestrodze!

UWAGA!

Pamiętaj, że nawet będąc w ciąży możesz podjąć walkę z rozstępami BEZPIECZNIE! W następnych wpisach dowiesz się jak to zrobić :)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka