10 pytań o DERMAROLLER na rozstępy

Witam wszystkie pogromczynie rozstępów!

Dziś będzie ciekawostka, proste w obsłudze i działaniu urządzenie do usuwania rozstępów - DERMAROLLER. Usłyszałam o nim ostatnio i powiem szczerze, że bardzo mnie zainteresował, bo ponoć nie tylko usuwa rozstępy, ale jednocześnie sieje postrach wśród jego użytkowniczek! :)
Dlaczego? Czytajcie, a się dowiecie! W dzisiejszym poście odpowiem na 10 pytań o DERMAROLLER, które nasunęły mi się na myśl gdy tylko o nim usłyszałam.

10 pytań o DERMAROLLER


1. Co to jest Dermaroller?


Dermaroller to system terapii igłowej dzięki któremu substancje aktywne mogą docierać do głębszych warstw skóry. Urządzenie to składa się z rolki, na której umieszczone są igły. Igły te poprzez masaż uszkadzają skórę i wywołują w niej stan zapalny. W ten sposób uruchamiają się naturalne mechanizmy naprawcze, stymulujące proces produkcji kolagenu.

Sprytnie wymyślone, prawda? :)

Działanie dermarollera bardzo przypomina mi działanie baniek. One też zmuszają organizm do obrony przed infekcją i mobilizują siły odpornościowe do walki.

2. Jak używać dermarollera, by się pozbyć rozstępów?


Najpierw należy bardzo dokładnie oczyścić skórę, którą będziemy traktować dermarollerem.
Następnie dezynfekujemy urządzenie (kupując dermaroller płyn do dezynfekcji zwykle dostajemy w prezencie).
Teraz możemy przystąpić do zabiegu:
Stałymi i delikatnymi ruchami przesuwamy dermarollerem po skórze 6-10 razy w tą i z powrotem w jednym miejscu, następnie przesuwamy się w kolejne miejsce.
Po zabiegu dobrze jest zastosować odpowiednie preparaty, które zwiększą efektywność zabiegu. Ja proponuję KOLAGEN.

3. Czym się kierować kupując dermaroller?


No na pewno nie kupowałabym go na targu ;)
Najlepiej poczytać opinie użytkowniczek i zdecydować o wyborze tego, który nam najlepiej odpowiada. Ważne jest natomiast, by sprawdzić długość i gęstość igieł dermarollera, bo z tego co wiem może być różna. Dermaroller bowiem może być używany nie tylko na rozstępy, ale także na zmarszczki, blizny, cellulit i rozszerzone pory.

4. Jaka jest cena dermarollera?


To pytanie, na które dziś odpowiedź jest dobra, a jutro może być już nieaktualna. Jeszcze rok temu na dermaroller mogły sobie pozwolić jedynie gwizdy filmowe, dziś kupimy go nawet w granicach 200-300 zł.


5. Jak często należy rolować rozstępy?


W zależności od długości igieł i w zależności od tego co przeczytacie na ulotce. Jednak myślę, że dermaroller z igłami o długości 1 mm nie powinien wchodzić w użycie częściej niż raz na miesiąc, by nie uszkodzić zbytnio skóry.

6. Czy zabieg jest bolesny?


A jak myślisz?! ;)
Jeśli chociaż raz w życiu ukułaś się igłą, to wiedz, że podczas zabiegu dermarollerem będziesz się czuła jakby ktoś cię włożył pod maszynę do szycia ;)
Na pocieszenie dodam, że efekty wynagrodzą ci ból i łzy wylane podczas zabiegu.


7. No właśnie, a co z efektami, kiedy znikną rozstępy?


Niektóre użytkowniczki dermarollera uważają, że już po jednym zabiegu widać różnicę, inne twierdzą, że trzeba poczekać miesiąc lub dwa. Tak naprawdę czy to ważne? całe życie walczymy z rozstępami, to jeśli dzięki temu cudeńku mamy się ich w końcu pozbyć, to warto jest czekać nawet i pół roku. Wszystko zależy od naszej skóry i od kosmetyków, które będziemy używać do ich zlikwidowania. Jeśli użyjecie naturalnego kolagenu, macie duże szanse na pozbycie się rozstępów dość szybko.

8. Gdzie kupić dermaroller?


Ja radziłabym poszukać w sklepach internetowych albo na allegro, tam będzie najtaniej.

9. Czy dermaroller jest urządzeniem bezpiecznym?


Jeśli będziemy się stosować do zaleceń producenta, dezynfekować urządzenie regularnie i nie przeginać ze stosowaniem, to myślę, że nie zrobimy sobie krzywdy. Dermaroller na pewno jest bardziej bezpieczny niż zabiegi laserowe, a jedyne przeciwwskazania do jego stosowania to trądzik ze zmianami ropnymi.

10. Jakieś spostrzeżenia, rady?


TAK! :)
Pamiętajcie, że samo rolowanie nic nie da, musimy do zabiegu używać kosmetyków, które będziemy wprowadzać pod skórę, bo o to przecież chodzi! Wybierajmy kosmetyki z kolagenem, lub czysty kolagen, z witaminami E, C, kwasem hialuronowym..

Powodzenia w rolowaniu rozstępów! :)
Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się tutaj

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka