Rozstępy w ciążyKiedy kobieta zajdzie w ciążę, zwłaszcza pierwszą w swoim życiu, jak za pstryknięciem palcami przełącza swoje myślenie: „Nie jestem już sama, muszę dbać o siebie” – i to jest prawidłowy odruch. Jeśli natomiast jej myślenie zmienia się na: „Od dziś muszę jeść za dwoje”, to już mamy pierwszy krok do rozstępów, cukrzycy, nadwagi itd.. Drogie mamy – przyszłe i obecne  – nie dajcie sobie wmówić, że w ciąży trzeba jeść za dwoje! NIE! W ciąży, owszem, należy o siebie dbać i zdrowo się odżywiać, ale nie jeść za dwoje, tylko dla dwojga – a to dosyć duża różnica. Odrzućcie na bok wszystkie przesądy, zabobony, gusła i złote rady…zwłaszcza teściowych!Moja teściowa, zawsze wszystko wie najlepiej, ma radę na wszystko, ponieważ jest Alfą i Amebą, bo przecież: „Wychowała trójkę dzieci!”…pfff… a kiedy to było!!?? Za czasów gdy na kolkę przepajało się dzieciaka rumiankiem i dawało do ssania mak w ściereczce, żeby się naćpał i nie ryczał!? Chociaż czasy pieluch tetrowych mamy już dawno za sobą, moja „druga mama” do dziś uważa, że źle robię kupując pampersy, a odstawiając córkę od piersi w wieku 1,5 roku zrobiłam jej niewyobrażalną krzywdę!
Ale nieważne…
W każdym bądź razie, dziewczyny, słuchajcie tylko swojego organizmu i nie dajcie sobie nic wmówić! Farbowanie włosów w ciąży nie upośledzi twojego dziecka, to nieprawda, że w błogosławionym stanie trzeba leżeć plackiem, aż do dnia porodu, a oblizywanie noża nie sprawi, że dziecko urodzi się z zajęczą wargą! Organizm kobiety jest tak skonstruowany, że jeśli coś jej szkodzi, to po prostu zostanie odrzucone już w jej głowie…i wtedy choćbyś bardzo chciała zjeść ostrygę, nie zrobisz tego, a jeśli masz ochotę na owoce cytrusowe to będziesz je pochłaniać kilogramami!
Teraz po tej dość długiej dygresji powiem Wam czego wam… robić nie polecam – żeby nie powiedzieć, ..”robić nie wolno” ;)

1. Jedz tylko tyle ile potrzebujesz
Apetyt w ciąży bywa wilczy. Nie oznacza to, że musisz się strasznie objadać. Odrzuć słodycze i zastąp je owocami, przestań pić napoje gazowane i colę, a zamiast tego pij dużo wody i zrób to dla siebie! Twojego dziecka nie upośledzi, ani cola, ani chipsy…ale…jeśli będziesz te produkty spożywała, to będziesz tyła i nie będziesz wiedziała czy tyjesz ty, czy twoje dziecko, a co gorsza nie sprawdzisz tego w ciągu 9 miesięcy. Dopiero po porodzie wyjdzie na jaw ile tak naprawdę waży dzidziuś (podejrzewam, że nie więcej niż 5 kilo), ile kilogramów waży cała reszta (wody płodowe, łożysko…), a ile twoje zapuszczone sadło i gruby tyłek. Tak więc uważaj, na to co jesz! Niektórym kobietom w ciąży przybywa 30 kilo, z czego 20 zostaje!

2. Ćwicz!
Tak, w ciąży można ćwiczyć, a nawet zaleca się ćwiczenia! Takie ćwiczenia, nie tylko pomogą ci później w powrocie do dawnej sylwetki, ale także przygotują cię do porodu, a twoje dziecko ukołyszą do snu. Specjalny zestaw ćwiczeń dla ciężarnych niebawem w kolejnych postach!

3. Stosuj kosmetyki na rozstępy!
Nawet jeśli jeszcze nie masz rozstępów, to nie myślałaś chyba, że po ciąży twój brzuch wróci do dawnej sylwetki bez rozstępów i cellulitu?! Naprawdę tylko niewielki odsetek kobiet może pochwalić się takim wyczynem. W co i ja nie do końca wierzę, bo żeby skóra dobrze się rozciągała i kurczyła musi być zadbana, wypielęgnowana, wymasowana i nawilżona. 
Ja w ciąży stosowałam taki koncentrat:

Jest bezpieczny, niedrogi i naprawdę działa! Polecam!

4. Masuj się
Masaże są w ciąży nawet bardzo wskazane. Dlaczego? To proste – zrelaksują mamę i uspokoją dziecko. Poproś męża, aby chociaż kilka minut dziennie poświęcił twojemu brzuszkowi i delikatnie go masował. Kiedy pobudzisz do pracy limfę i sprawdzisz, że krew zacznie szybciej krążyć w komórkach skóry, sama poczujesz się komfortowo i sprawisz przyjemność swojemu dziecku.

Na dzisiaj to tyle, czytajcie mnie dalej, a dowiecie się jak ułożyć dietę przeciw rozstępom, jak wybrać najlepszy dla siebie kosmetyk na rozstępy i jakie ćwiczenia pomagają utrzymać skórę w najlepszej kondycji podczas ciąży!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka