Przyczyny powstawania rozstepówJest taka stara mądrość która mówi, że aby wygrać walkę z wrogiem trzeba na początku dobrze poznać jego słabe strony. To się tyczy również rozstępów  Jeśli już wiesz, że ROZSTĘPY-TWÓJ WRÓG, to jesteś na dobrej drodze, by się ich pozbyć. Teraz trzeba tylko opracować niezawodną strategie i zabrać się do dzieła, a więc wsiąść się za siebie! Jednak zanim rozpoczniemy walkę z rozstępami, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie skąd się u mnie wzięły?! 

Poznaj najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów:

1.Fizjologiczne
Rozstępy pojawiają się w okresie dojrzewania i ciąży. Podczas nagłego przyrostu tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej, nasza skóra rozciąga się i kurczy, dochodzi, więc do zrywania sieci włókien. Ponieważ w tym samym czasie naskórek staje się bardzo cienki, zaczynają być widoczne bliznowate zmiany zwane rozstępami.

2.Hormonalne
Osoby cierpiące na zaburzenia hormonalne są szczególnie narażone na powstawanie rozstępów. Komórki naszej skóry produkują dwa rodzaje białek: kolagen i elastynę, natomiast nadmierna ilość hormonów wywołuje problemy z tymi właśnie włóknami.

3.Dietetyczne
Nie jest żadną tajemnicą, że nadmierne wahania wagi nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Gdy przybieramy na wadze nasza skóra się rozciąga, gdy po jakimś czasie zaczynamy się odchudzać, skóra kurczy się, ale rozstępy zostają.

4.Polekowe
Stosowanie leków sterydowych, czy to w tabletkach, czy maściach powoduje niszczenie włókien kolagenowych odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

5.Genetyczne
Niektórzy specjaliści uważają, że na powstawanie rozstępów mają wpływ czynniki genetyczne.

Jeśli już zidentyfikowałaś przyczynę powstawania rozstępów to znaczy, że połowa sukcesu za tobą. Pomogę ci opracować plan walki i razem wygramy tą wojnę! ;)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka