Olejek macadamia - cudowna moc orzechów


O tym, że natura jest bardzo mądra rozpisywałam się nie raz i nie dwa. Ale za każdym razem, kiedy zgłębiam jakiś temat, mój zachwyt nie ustaje i wciąż nie mogę wyjść z podziwu ile dobrodziejstw nosi nasza ziemia. Przykładem będzie tutaj cudowna, jedna z cudowniejszych roślin, Makadamia (Macadamia).  Ku przybliżeniu sylwetki bohatera dzisiejszego postu, powiem, że – Makadamia jest to drzewo z rodziny srebrnikowatych, do którego należy 9 gatunków i 1 mieszaniec. Rośnie głównie w Australii, na Nowej Kaledonii i na Sulawesi. Można spotkać je również, lecz już jako roślinę uprawną ze względu na swoje właściwości, na Hawajach i w Afryce Południowej. To piękne i zachwycające drzewo nazwę swoją zawdzięcza odkrywcy – botanikowi Walterowi Hillowi, który nadał nazwę Macadamia na cześć swojego przyjaciela, Johna McAdama.

Z drzewa Makadamii pozyskuje się cudowne owoce zwane orzechami, z którymi to w zasadzie można robić wszystko. Ponieważ orzechy makadamia są bardzo zdrowe i smaczne więc śmiało można je sobie zajadać. Z orzechów pozyskuje się zdrowotny olej, stosowany zwłaszcza w kosmetyce o cudownej mocy. A jakiej? Dowiecie się za chwilę.

Co sprawia, że olejek z orzechów makadamia jest wyjątkowy?
* ma działanie ujędrniające, powoduje napięcie i
* uelastycznienie skóry,
* pobudza mikrokrążenie skórne,
* stymuluje pracę układu limfatycznego,
* nawilża skórę, odżywia ją  i regeneruje,
* doskonale sprawdza się przy skórze z problemami, np. * łuszczącej się, zrogowaciałej,
* skuteczny w walce z cellulitem,
* zapobiega powstawaniu ROZSTĘPÓW,
* doskonale wpływa na włosy zwłaszcza te łamliwe i wysuszone,
* stanowi doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem słońca,
* łagodzi podrażnienia spowodowane opalaniem,
* jest doskonałym medykamentem w leczeniu niewielkich uszkodzeń skóry,
* stosowany jest jako olejek do masażu,
* zawiera w swoim składzie witaminy: A, B, E oraz składniki mineralne.



Swoją popularność w kosmetyce, olej makadamia zawdzięcza bogatemu składowi, zwłaszcza nienasyconym kwasom tłuszczowym. Duża zawartość kwasu oleopalmitynowego sprawia, że olej ten skutecznie zwalcza nadmiar wolnych rodników. Przypomnę, że ich nadmiar powoduje takie choroby jak miażdżyca, nowotwory oraz przedwczesne starzenie się. Ta informacja już świadczy o tym, że warto chociażby ze względu na te właściwości stosować olejek. Jak już wspominałam zawiera on szereg witamin: witaminę A, witaminy z grupy B, fenole, lecytynę etc. Olejek makadamia można śmiało stosować do wszystkich rodzajów cery i skóry. Zwłaszcza przy suchej, łuszczącej się, a także wrażliwej i dojrzałej.  Olej makadamia może być stosowany na skórę w czystej postaci. Można go używać śmiało jako kremu oraz balsamu lub stosować jako dodatek do tych kosmetyków. Można też dolać kilka kropel tego niezwykle aromatycznego i kuszącego zapachem olejku do kąpieli. W ten sposób najbardziej efektywnie nawilżymy skórę, a także zrelaksujemy się, coś na zasadzie aromatoterapii, a nasza skóra zyska wyjątkowy i długotrwały zapach.

Jak najlepiej stosować ten olejek?

Olejek makadamia można stosować na całe ciało:

* jeżeli chodzi o cerę naczynkową i z trądzikiem – optymalne rezultaty uzyskamy robiąc mieszankę olejku z wodą z nieśmiertelnika lub wodą z neroli,

* w celu uelastycznienia skóry – łączymy olejek makadamia z naturalnym hydrolatem z werbeny,

* gdy chcemy ujędrnić ciało - olejek stosujemy w czystej postaci masując wybrane partie ciała dwa razy dziennie,

* na problem zmęczonych i spuchniętych nóg – przygotowujemy miksturę z olejku z naturalnym hydrolatem z mięty pieprzowej,

* gdy chcemy pozbyć się cellulitu - wystarczy połączyć olejek z solą peelingową z Morza Martwego, otrzymując w ten sposób peeling antycellulitowy. (UWAGA! Jest bardzo skuteczny!),

* w przypadku brwi i rzęs – zalecany do stosowania w czystej postaci (wcieramy olejek we włosy, w celu ich wzmocnienia),

* stosowany codziennie na paznokcie wspomaga je, stają się mocne i mniej łamliwe, olejek zmiękcza również skórki,

I jeszcze parę przepisów:

Peeling: 2 łyżki olejku makadamia, 2 łyżki soli morskiej lub brązowego cukru, odrobina wody. Wszystkie składniki wymieszać. Peeling idealnie nadaje się do ciała, a także miejsca szczególnie narażone na wysuszenie np. stopy, pięty.

Peeling antycellulitowy: 2 łyżki olejku makadamii, 2 łyżki soli morskiej lub brązowego cukru, fusy z kawy, kilka kropli olejku z jojoba, cynamon.

Maska do włosów: 2 łyżki olejku makadamia, 2 łyżki miodu, kilka kropel soku z cytryny. Nałożyć na włosy, delikatnie wmasowując. Pozostawić na kilkanaście minut, po czym spłukać. 


Mam nadzieję, że od tej pory, po przeczytaniu powyższych informacji, polubicie ten wspaniały i w pełni naturalny produkt. Ja go polubiłam, baa…pokochałam go. Jest naprawdę rewelacyjny i śmiało mogę go polecić z czystym sumieniem. Jest na tyle naturalny i bezpieczny, że jest stosowany również do nawilżania wrażliwej skóry dzieci.

2 komentarze :

  1. odkopuję temat pytaniem ile taki peeling domowej roboty może stać w lodówce ? ;)

    OdpowiedzUsuń

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka