Który kolagen na rozstępy na lato?

Witajcie!

Dzisiaj chciałabym Wam napisać troszkę o rodzajach kolagenu. Wiem, że niektóre moje czytelniczki mają z tym problem. Kolagen Silver czy Platinum? A może Graphite? Do czego jest ten Pure? A co to jest Atelokolagen?

Pytacie mnie o to wszystko w mailach, a ja uważnie czytam, odpowiadam.. ale może nie każda z Was ma odwagę napisać, zapytać... dlatego postanowiłam, że na te Wasze pytania odpowiem również tu, na blogu, żeby każdy kto ma wątpliwości -  wiedział i mógł przeczytać :)

Kolagen naturalny powstaje w naszej skórze w fibroblastach i chondrocytach w procesie zwanym kolagenazą. Czasami jednak zdarzają się ubytki kolagenu, co od razu widoczne jest na naszej skórze – zmarszczki, trądzik, blizny, pajączki, rozstępy – te wszystkie niedoskonałości będą wręcz niemożliwe do wyleczenia jeśli nie dostarczysz skórze kolagenu.

Dlaczego kolagen aktywny Colway jest lepszy niż zwykłe kosmetyki?


Bo nie działa powierzchownie, nie działa na skutki jakie widzimy na skórze, ale znajduje przyczynę – czyli niedobór kolagenu i ją eliminuje.

Jakie są znane mi i przetestowane rodzaje kolagenu? 


KOLAGEN PLATINUM

Kolagen Platinum – najbardziej skuteczny w zabiegach odmładzających, usuwa blizny, rozstępy, pajączki, trądzik, przebarwienia.

Kolagen Platinum


Kolagen PLATINUM to hypoalergiczny żel i zalecany jest przede wszystkim do najbardziej delikatnej skóry, czyli do kosmetyki całej twarzy (również pod oczy), szyi i dekoltu oraz innych delikatnych partii ciała.
Preparat sprzyja odbudowie włókien kolagenowych, co czyni go kosmetykiem o bardzo szerokim spektrum oddziaływania.
Kolagen Naturalny likwiduje objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, “pajączki”,nadmierne rumieńce, trądzik różowaty i pospolity, zaczerwienienia oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze. Stosując preparat skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory, zmarszczki czy też blizny zostają wygładzone. 
Skuteczny w zabiegach rewitalizujących cerę dojrzałą, w nieinwazyjnym liftingu twarzy, po zabiegach chirurgii plastycznej. Stosować również po oczyszczeniu mechanicznym cery, po opalaniu, solarium i jako podkład pod maseczki i makijaż.

KOLAGEN SILVER

Kolagen Silver – idealny do masażu leczniczego, peelingu, łagodzi podrażnienia powstałe po opalaniu, depilacjach. 

Kolagen Silver


Kolagen SILVER zalecany jest przede wszystkim do zabiegów pielęgnacyjnych całego ciała. Do masażu energetyzującego i leczniczego, niwelowania rozstępów, zmarszczek, po depilacjach, solarium, peelingach.

Wyśmienity we wszystkich domowych kuracjach skóry i stawów. Stosowany jest m.in. w gabinetach Odnowy Biologicznej do masaży o działaniu głęboko rewitalizującym i energetyzującym (wszelkie dermatozy skórne, po depilacji ciepłym woskiem, po korzystaniu z kąpieli słonecznych naturalnych lub w solarium, po zabiegach korekcji chirurgicznej np. biustu, alergie kontaktowe).
Świetnie sprawdza się w kuracjach domowych dla osób korzystających z ćwiczeń korekcyjnych lub fitnesowych. U osób z deficytem tkanki łącznej mających słabe więzadła w stawach skokowych i kolanowych powoduje zwiększenie ruchomości stawów oraz zmniejszenie bólu.
Preparat sprzyja odbudowie włókien kolagenowych, co czyni go kosmetykiem o bardzo szerokim spektrum oddziaływania.

KOLAGEN GRAPHITE 

Kolagen Graphite


Kolagen Graphite – wzmacnia paznokcie, zmiękcza zrogowaciały naskórek, odciski, regeneruje zniszczone włosy.

Kolagen GRAPHITE zalecany jest przede wszystkim do pielęgnacji włosów,  paznokci i do kąpieli. Stosowany jest również do kuracji stawów, pielęgnacji skóry stwardniałej.
Preparat sprzyja odbudowie włókien kolagenowych, co czyni go kosmetykiem o bardzo szerokim spektrum oddziaływania.

Ten kolagen jest bardzo wydajny. Na jeden zabieg, np. do włosów zużywamy nie więcej niż 0,3ml. Opakowanie 50ml przy stosowaniu 2-3 razy dziennie wystarcza na ok. 2,5 miesiąca. 

KOLAGEN NATYWNY PURE

Kolagen PURE


Kolagen PURE to produkt Nowej Generacji w rodzinie polskich odkryć sposobów ekstrakcji bezpośrednio ze skór rybich kolagenu na molekularnym etapie jego rozwoju. Jest odporny na temperaturę i posiada pH ok. 5.3, a więc idealne dla naszej skóry.

Kolagen natywny to najbardziej naturalny kosmetyk anti-age na świecie o najprostszym składzie. Kolagen ten stworzony został specjalnie dla kobiet, które są wymagające i jednocześnie bardzo zwracają uwagę na upływ czasu widoczny na skórze.

Kolagen sprawdza się w pielęgnacji skóry na twarzy, szyi, dłoniach i całym ciele. Niweluje niedoskonałości, leczy oparzenia, rozjaśnia drobne blizny, poprawia koloryt skóry. Kolagen natywny jest bardzo skuteczny bo działa w przyczynę problemu w ten sposób usuwając skutki widoczne na skórze. Jego peptydy pobudzają fibroblasty - komórki produkujące kolagen ustrojowy do namnażania się i wzmożonej aktywności.

Bardzo ważne jest to, że ten kolagen JEST ODPORNY NA TEMPETATURY. Te trzy kolageny czyli Silver, Platinum i Graphite muszą być odpowiednio przechowywane i traktowane, aby się nie zepsuły. Ponieważ wszystkie kolageny są produktami w 100% naturalnymi, nie zawierają żadnych konserwantów ani wzmacniaczy to mogą stracić swoje właściwości gdy będziemy je źle przechowywać. 

Te kolageny można sobie stosować każda inną porą, ale na pewno nie latem! 

Latem polecam postawić na KOLAGEN PURE  - ten kolagen nie zepsuje nam się nawet na plaży! :)
Natomiast kolageny wyżej wspomniane gdy są kupowane od nieznanego dostawcy, który je źle przechowuje możemy kupić już jako bezwartościowy produkt. Także uważajcie gdzie kupujecie! 
Ja kupuję w Sklepie Naturica, bo tylko od nich dostaję kolagen dobrze zapakowany i zabezpieczony i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby przyszedł przeterminowany albo źle przechowywany.

ATELOKOLAGEN

Atelokolagen

Tego kolagenu, przyznam, że jeszcze nie stosowałam, chociaż mam na niego ochotę i pewnie go niebawem wypróbuję :)

Napisze więc w wielkim skrócie o nim.

Atelokolagen to trzy rodzaje niskocząsteczkowego kolagenu. 

Pierwszy to izolowane ze skór rybich molekuły, które zachowują konformację potrójnej helisy (tropokolagen). 
Drugi to atelokolagen, czyli kolagen w postaci również spiralnej, który poprzez poddanie działaniu pepsyny uzyskuje znaną do tej pory tylko wytwórcom leków idealną czystość biologiczną, dzięki czemu stosowany jest również do zabiegów ostrzykiwania skóry. 
Trzecim jest prokolagen, czyli łańcuchy peptydowe, które w procesach kolagenogenezy dopiero tworzą spirale kolagenowe.

Jakie właściwości ma atelokolagen?

Nawilżające - serycyna ma silne właściwości retencji wody na i w skórze. Jest naturalnym czynnikiem nawilżającym (NMF - Natural Moisturising Factor).
Tworzenie membrany - serycyna tworzy mikro-film, który powstrzymuje ucieczkę wody ze skóry. Skóra oddycha, a woda nie ucieka.
Przeciwstarzeniowe - jest silnym przeciwutleniaczem - chroni przed wolnymi rodnikami tlenowymi, czyli zmniejsza stres oksydacyjny.
Hamowanie aktywności tyrozynazy - ujednolica koloryt skóry.

Zwiększa aktywność enzymów degradujących desmosomy w warstwie rogowej naskórka, co powoduje naturalne peelingowanie zrogowaciałego naskórka i przyspiesza proces tworzenia nowej warstwy.

Wszystkie opisy produktów pochodzą ze strony NATURICA

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka