Czy hydroterapia - leczenie wodą - może pomóc w walce z rozstępami?

To, że woda ma zbawienny wpływ na ciało człowieka wiadomo nie od dzisiaj. Woda przecież to źródło życia. Nie bez powodu zatem w niej szukamy ratunku na różne dolegliwości, schorzenia czy przypadłości. Już W IV wieku p.n.e woda była zalecana do celów leczniczych.  No i oczywiście zgadnijcie, kto po raz pierwszy wykorzystał właściwości wody w celach terapeutycznych? Oczywiście mędrcy Dalekiego Wschodu, dokładnie Chińczycy. I jak tutaj nie wierzyć w ich mądrość ludową, medytację, akupunkturę czy inne naturalne sposoby. W Europie takie formy leczenia i relaksu zaczęto stosować  w Starożytnym Rzymie oraz w Grecji, gdzie to dużą popularnością cieszyły się źródła termalne. 


Leczenie wodą..?


Hydroterapia jest metodą naturalną. Wspomaga nie tylko zdrowie ale i nasz wygląd. To takie proste przecież. Jako metoda naturalna, a to co naturalne jest ostatnio bardzo modne, hydroterapia powróciła do łask. Wyobraźcie sobie, że jest jej ponad 100 rodzajów, które mają różne zastosowania, ponieważ i do celów leczniczych, rehabilitacyjnych, terapeutycznych. Z tej metody korzysta się zarówno w  sanatorach jak i ośrodkach odnowy biologicznej. Dostępna jest dla wszystkich bez względu na wiek. Podstawowym założeniem hydroterapii jest to, że podczas takiego zabiegu na nasz organizm oddziałuje wiele czynników, takich jak temperatura wody, związki znajdujące się w wodzie jak i ona sama. To właśnie podczas kąpieli do naszego organizmu  przez skórę przedostaje się wiele tak cennych dla nas składników. 
Ten swego rodzaju masażu ciała może odbywać się przy różnej temperaturze wody i ciśnieniu. Zastępuje masaż tradycyjny, niejednokrotnie bardziej skutecznie i efektywnie. Hydroterapia leczy wiele schorzeń i tych poważniejszych i mniej poważnych. Podczas zabiegu strumienie wody wpływają na nas rozluźniająco, a to za sprawą tego, że nasze mięśnie ustępują pod wpływem wody i także się rozluźniają. Woda pobudza również nasze krążenie poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Hydroterapia poprawia nasz metabolizm…więc kto ma słaby to polecam.  

Udowodniono, że hydroterapia leczy i łagodzi dolegliwości związane z nadciśnieniem, nerwicą i nadpobudliwością, bólami głowy i migrenami czy bezsenności, alergią i otyłością. Ale to nie wszystko. Kto z nas po zażyciu kąpieli czy wyjściu z basenu nie czuje się rewelacyjnie? Dla mnie osobiście to super sprawa. Woda poprawia moje samopoczucie, sprawia że czuję się rozluźniona i odprężona. Jeżeli ktoś żyje w stresie lub miał ciężki dzień radzę wziąć długą i odprężającą kąpiel, a wszystko to minie jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki. 

Hydroterapia, a rozstępy


Hydroterapia, moi mili, ma również działanie kosmetyczne. Taki zabieg doskonale zwalcza ROZSTĘPY ale i cellulit. Masaż wodny potrafi zdziałać istne cuda. Oczywiście nawilży naszą skórę i dotleni ją znakomicie. Potrafi również wygładzić ją by stała się zdrowa, sprężysta i jędrna, a przez to młodsza o kilka lat. 
Zatem jeśli mamy problem z rozstępami warto zafundować sobie taki hydromasaż. Masująca woda pełna pęcherzyków powietrza daje niesamowite efekty. Pozostaje zatem korzystać z ośrodków Spa lub zakupić sobie własne, osobiste i prywatne urządzenie zwane wanną z hydromasażem. 
No ale idźmy dalej…bo hydromasaż to tylko jedna z form hydroterapii.

Co mamy zatem jeszcze? W hydroterapii mamy następujące rodzaje zabiegów:
- kąpiel: całkowita, częściowa, tlenowa,  aromatyczna, kinezyterapeutyczna, perełkowa
- masaże
- natryski 
- polewanie
- zmywanie
- zawijanie
- okłady
- kompresy  
Zabiegi hydroterapii poprzedzane są peelingiem ciała. Ma to na celu zwiększenie wchłaniania substancji przez skórę.  Te wszystkie metody mogą występować oddzielnie lub się wzajemnie uzupełniać. Na przykład kąpiel może być uzupełniona  hydromasażem. 

Przeciwwskazania

- wysokie ciśnienie krwi, 
- żylaki, 
- choroby skórne, ropne i grzybicze zapalenie skóry,
- choroby układu krążenia, 
- niekiedy osoby starsze, w podeszłym wieku, 
- ciąża,
- miesiączka, 
- padaczka

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka