Czy mężczyźni mogą mieć rozstępy?

Dzisiejszy post będzie odpowiedzią na pytanie, które dostałam od jednej z czytelniczek. 

CZY MĘŻCZYŹNI MOGĄ MIEĆ ROZSTĘPY?

Odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak! W przeciwieństwie do cellulitu nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla kobiet. Rozstępy u mężczyzn zdarzają się równie często jak i u kobiet, jednak może trochę mniej są widoczne. Mężczyźni bowiem po pierwsze mają owłosioną skórę, dlatego mniej widać na niej rozstępy. Po drugie mężczyźni jakoś tak rzadziej się obnażają, nie licząc plaży na codzień chodzą raczej w spodniach i koszulach osłaniających miejsca na których mogłyby pojawić się rozstępy. No i po trzecie - niestety drogie panie, ale mężczyźni mają więcej dystansu do siebie. 

Czym spowodowane są rozstępy u mężczyzn?

1. Szybki wzrost - podobnie jak u kobiet u mężczyzn bardzo często rozstępy pojawiają się w okresie szybkiego wzrostu. Rozstępy u nastolatków najczęściej pojawiają się na udach i na plecach. Jednak mężczyźni mają zdecydowanie mocniejszą skórę niż kobiety, więc wielu nastolatkom udaje się jakoś przetrwać ten młodzieńczy okres bez takich mankamentów ;)

2. Rozstępy po siłowni - bardzo wielu nastolatków w wieku dojrzewania marzy o pięknej sylwetce. W młodzieńczym wieku zaczyna się chodzenie na siłownię, intensywne treningi. Chłopcy często nie patrząc na to co się dzieje z ich skórą ćwiczą do upadłego. Gdy następuje gwałtowny przyrost masy mięśniowej skóra nie wytrzymuje i zaczyna pękać. Gdzie najczęściej młodzi chłopcy dorabiają się rozstępów? W bicepsie, na udach, w okolicach kolan. Niestety u wielu młodych nie było tego problemu, gdyby zrezygnowali we wspomagaczy w postaci sterydów czy odżywek białkowych. 

3. Rozstępy po sterydach - jak już pisałam wyżej sterydy to największy wróg nastolatków, którzy w pogoni za piękną muskulaturą nie dbają o własne zdrowie. Rozstępy po sterydach to jedne z najgorszych rodzajów rozstępów. Są szerokie i głębokie i niestety powstają na własne życzenie. Nie będę ukrywać, że niektórych rozstępów nie da się usunąć domowymi sposobami, konieczne są w takich sytuacjach zabiegi kosmetyczne ingerujące w skórę (laser, mikrodermabrazja).

4. Rozstępy związane ze złą dietą - nastolatki są bardzo podatne na reklamę, a w nich... kolorowe reklamy fast-foodów, słodyczy, kalorycznych napojów. Niestety mimo zakazu sprzedaży takich niezdrowych produktów w sklepikach szkolnych nastolatki sobie radzą. Kupują po kryjomu chipsy, drożdżówki hot-dogi, tyją i nabawiają się rozstępów.

Jak mężczyźni mogą się pozbyć rozstępów?


Podobnie jak kobiety :)
Rozstępy u mężczyzn nie różnią się aż tak mocno od tych, że tak powiem kobiecych, dlatego sposoby walki z nimi będą bardzo podobne. Ja niezmiennie polecam kolagen naturalny. To najlepszy domowy sposób na rozstępy. Wystarczy regularnie się nim smarować, a poprawa naprawdę będzie widoczna! Nie wierzcie w żadne jakieśtam olejki, srejki, bo olejek to co najwyżej nawilża skórę, a kolagen wzmacnia ją i pomaga odbudować włókna. 

Tutaj macie więcej info na ten temat wraz z opinią laski, która dzięki temu kolagenowi mocno poprawiła swoje przestarzałe rozstępy:

http://naturica.pl/kolagen-silver-100ml
"...Moja kuracja kolagenem trwała od 24.10 do teraz, czyli ok. 2,5 miesiąca. Po tym czasie produktu starczy mi jeszcze pewnie na miesiąc kuracji.  Przed rozpoczęciem kuracji było widać jak komórki skóry "rozchodzą" się, skóra nie była jednolita, miała masę przebarwień. Była bardzo rozciągnięta i poorana rozstępami na bokach brzucha. 
Pierwszym odczuciem po użyciu było to ściągniecie. Ale nie jest to jakoś bardzo problematyczne, nawet dla mnie, nieszczęsnej posiadaczki bardzo suchej skóry. Praktycznie po dwóch tygodniach zauważyłam, iż skóra na brzuchu jest w lepszym stanie. Skóra stała się bardziej jednolita, gładsza i dobrze nawilżona. Po dłuższym stosowaniu, efekt lepszego stanu skóry się utrzymuje i pogłębia. Czuć pod palcami, że jest bardziej sprężysta i elastyczniejsza, odporniejsza na rozciąganie. Zauważyłam również szybsze wchłanianie się po ciążowego brzuszka. Najważniejszą rzeczą, z którą chciałam walczyć były rozstępy. Po dotychczasowej kuracji zdecydowanie zbladły, ich kolor stal się bardziej podobny do koloru skóry. Zauważyłam również, iż uległy odrobinę spłyceniu - choć mam świadomość, że zniknąć całkowicie po kolagenie raczej nie mogą. Zniknęło też sporo przebarwień na mojej skórze, co również poprawiło wygląd

Myślę, że zużyję całe opakowanie do końca i sięgnę po kolejne aby efekt był jak najbardziej spektakularny. Również kusi mnie, aby rozpocząć kurację na piersi właśnie z użyciem Kolagenu Silver. Jednak odkładam ją zdecydowanie na czas po karmieniu piersią. Może i tutaj efekty okażą się zaskakująco dobre?! W tej serii są tez produkty przeznaczone szczególnie do twarzy oraz do włosów. Tych ostatnich też jestem ogromnie ciekawa, ponieważ moim włosom przydałaby się porządna regeneracja i odbudowa."


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka