Dlaczego nie mogę się pozbyć rozstępów?

Heja!
Do napisania tego posta natchnęła mnie jedna z czytelniczek. Dostałam ostatnio przejmującego maila, w którym dziewczyna kompleksami opisuje swoją walkę z rozstępami. Nie będę przytaczać całego maila, ale powiem wam, że po jego przeczytaniu naszła mnie taka refleksja: "Ile takich dziewczyn, kobiet jest na świecie!? Ile nieświadomych nastolatek walczy z wiatrakami, bo nie wie jak sobie poradzić z rozstępami?". Wiele dziewczyn nie zdaje sobie sprawy z tego czym tak naprawdę są rozstępy i w jaki sposób z nimi walczyć. Mam nadzieję, że jeśli dotarłaś już na tą stronę, to przeczytasz uważnie moje posty i nie będziesz popełniać błędów jak większość kobiet.

A oto przedstawiam 10 powodów twoich niepowodzeń w walce z rozstępami.1. Za późno zauważyłaś, że masz rozstępy

Jeśli nie przyglądamy się dokładnie swojemu ciału, to jest bardzo możliwe. Największe szanse na powodzenie w walce z rozstępami będziesz miała wtedy kiedy zaczniesz się ich pozbywać już na pierwszym etapie ich tworzenia, gdy są jeszcze czerwone. Gdy rozstępy zbledną twoje szanse maleją, także obserwuj się! Różowe zmiany, rysy, pęknięcia na skórze to pierwszy i ostatni dzwonek. Działaj, albo przegrasz!


2. Wierzysz w bajki o oliwkach

Nie wiem skąd się to wzięło, ale wiele dziewczyn niestety wierzy w to, że jak będzie natłuszczać skórę byle czym (np. zwykłą oliwką), to nie będzie miało rozstępów. Nic bardziej mylnego! Samo natłuszczanie nie pomoże ci pozbyć się rozstępów. Na skórę bowiem trzeba działać specjalnymi kosmetykami. W przeciwnym razie gdyby byle co pomagało na rozstępy, nie byłyby one żadnym problemem.

3. Zapominasz o prawidłowej pielęgnacji

Niestety to przykre ale często źle pielęgnujemy naszą skórę. Jeśli wiemy, że mamy skłonności do rozstępów, albo jeśli zachodzimy w ciążę, to już wiemy, że jesteśmy bardziej narażone na pekanie skóry. Mimo tego nie robimy nic żeby zapobiegać powstawaniu rozstępów. Dziwi mnie to, że wolimy walczyć niż zapobiegać. A niestety rozstępy gdy już się zrobią nie są takie łatwe to usunięcia.

4. Stosujesz nieodpowiednie kosmetyki

Nie wiem jak wy, ale jak dla mnie jak coś jest do wszystkiego to znaczy, że jest do niczego. Tak samo jak z kosmetykami na rozstępy, jeśli są podejrzanie tanie, to ja już takich nie kupuję, bo moim zdaniem oznacza to, że albo mają słaby skład, albo po prostu nie działają. Ja od dawna stosuję kolagen silver, bo chociaż jest drogi jest to produkt specjalistyczny, a ja tylko takim produktom ufam.5. Za szybko się poddajesz

Niestety z rozstępami to jest tak, że potrafią się zrobić bardzo szybko, ale walczymy z nimi długo. Wiele z nas niestety poddaje się, bo brak im samodyscypliny i samozaparcia. Nie wkurzaj się jeśli nie zobaczysz szybko efektów. Na to niestety będziesz musiała poczekać. Pracuj codziennie nad rozstępami, masuj się, wcieraj kolagen, a w końcu zobaczysz efekty. Niczym maratończyk dobiegniesz do mety :)

6. Czytasz bzdury i wierzysz w bzdury

Jeśli trafisz na nieodpowiednią stronę możesz się naprawdę naczytać bzdur o rozstępach. Jak to niby nie da się z nimi walczyć, jak to tylko chirurg może pomóc, albo że w ogóle nikt ci nie pomoże... czytasz i wierzysz w takie bzdety. No to jak masz wygrać z rozstępami skoro wierzysz w to, że rozstępy są na zawsze i tylko chirurg potrafi sobie z nimi poradzić. Dam ci radę, nie wierz w nic co piszą dopóki sama nie spróbujesz. I na pewno nie wiesz w coś czego nie zobaczysz. Jeśli widzisz efekty choćby w postaci zdjęć, to znaczy, że coś w tym musi być. Natomiast jeśli ktoś sobie od tak pisze i nie popiera tego fotografiami... jak dla mnie to jest jasne - historia wyssana z palca i już!

7. Brak ci wiary w siebie

Mówi się, że wiara czyni cuda i ja w to wierzę. Ja wiem, że może was to śmieszyć, że wiele z was popuka się w czoło, ale moim zdaniem naprawdę połową sukcesu jest pozytywna afirmacja. Bo jeśli my same nie wierzymy w to, że nam się coś uda to kto ma wierzyć? Kto za nas będzie walczył? Jeśli będziesz sobie powtarzać, że wygrasz walkę z rozstępami to naprawdę tak będzie, ale jeśli będziesz się skazywać na porażkę, to choćbyś najlepszych kosmetyków używała to i tak ci się nie uda! Mówię ci, zacznij myśleć pozytywnie! :)

8. Wciąż popełniasz te same błędy

Niektóre z nas chociaż wiedzą dokładnie co jest u nich powodem pękania skóry to i tak wciąż popełniają te same błędy. Nie wiem po cholerę wciąż się odchudzać skoro zaraz znowu sobie folgujesz. Skoki wagi to najczęstsza przyczyna rozstępów. Zdecyduj się! Albo chcesz być szczupła, albo chcesz się wiecznie odchudzać i wiecznie walczyć z rozstępami niczym z wiatrakami.

9. Zapominasz o zabiegach wspomagających

Często wydaje nam się, że skoro się już smarujemy tym kolagenem to wystarczy. Niestety nie. Aby pozbyć się rozstępów nie zapominajmy przynajmniej raz w tygodniu zrobić masaż, peeling, body-wrapping. Samo wysmarowanie skóry nie wystarczy, trzeba jej jeszcze pomóc wchłonąć kosmetyk. Masaże, peeling i body-wrapping to najlepsze na to sposoby :)

10. Nie suplementujesz się

Suplementacja jest bardzo ważna. Wspomagaj skórę od wewnątrz, mobilizuj ją do regeneracji, do walki z rozstępami. Łykaj witaminy, odżywiaj się zdrowo, pamiętaj, że dla zdrowej skóry bardzo ważna jest witamina E, A, C, B 12, biotyna..

No dobra, a teraz przyznajcie się. Ile z tych punktów was dotyczy? :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Jak pokonac rozstepy? © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka